fit out

fit out

Usługi fit-out to kompleksowe przystosowanie powierzchni dla potrzeb najemcy czyli są to wszystkie prace adaptacyjne. Jakich prac dotyczy fit-out i jak przygotowuje się projekt? Fit-out niepotrzebne ryzyko czy konieczność?

Zakres prac adaptacyjnych

Prace w zakresie fit-out mogą być bardzo szerokie i obejmować prace demontażowe, montaż ścian, wykonanie różnego typu instalacji w tym instalacji elektrycznej, sanitarnej, klimatyzacji, wentylacji, instalacji technicznej. Fit-out obejmować może również montaż sufitów systemowych, wykładzin podłogowych, malowanie, zmiany oświetlenia, wykonywanie zabudowy meblowej i wiele innych prac.

Projekt

Do rozpoczęcia prac niezbędny jest szczegółowy projekt dotyczący wszystkich prac aranżacyjnych. Pozwala on w pełni uwzględnić oczekiwania najemcy, rozplanować koszty i opracować harmonogram realizacji i przebiegu prac. Jeśli projekt wykona wyspecjalizowana w dziedzinie fit-out firma jak https://www.ensyco.pl to będziemy mieć gwarancję, że wszystko jest precyzyjnie zaplanowane.

Zalety usług fit-out

Nie ma wątpliwości, że dobrze zaplanowany i wykonany fit-out jest atutem dla najemcy. W dodatku jedna firma bierze na siebie odpowiedzialność za całość prac związanych z dostosowaniem powierzchni do określonych potrzeb. Choć koszt fit-outu z zasady ponosi wynajmujący to niewątpliwie przyczynia się on do poprawy standardu i jakości powierzchni. Oczywiście jeśli najemca ma określone wymagania i życzy sobie ulepszeń, które generują dodatkowe koszty może za nie zapłacić, a wszystkie te aspekty powinny być ujęte w umowie. Przystosowanie powierzchni dla potrzeb najemcy przyczynia się do długotrwałej współpracy między najemcą a wynajmującym co zazwyczaj jest korzystne dla obu stron.

Fit-out pozwala maksymalnie dostosować wnętrza budynków tak by były funkcjonalne i nowoczesne. Najczęściej stawia się na otwarte przestrzenie, jednocześnie zapewniające odpowiednie warunki do pracy. Powierzchnie takie mają być przyjazne dla użytkowników i stylowe. Mają też zapewniać pełen komfort przede wszystkim w czasie pracy.