Biuro w domu

Biuro w domu
Niekiedy zdarza nam się przynosić pracę do domu, niekiedy też po prostu pracujemy w systemie home office. Dzięki powszechnemu dostępowi do internetu coraz więcej osób ma możliwość pracy zdalnej. Dlatego domowe biuro niejednokrotnie staje się koniecznością. Oczywiście wydzielenie odrębnego pokoju w dużym domu lub mieszkaniu nie stanowi problemu. Lecz gdy dysponujemy niewielkim metrażem urządzenie domowego biura wymaga pomysłowości.

Salon czy sypialnia?

Kącik do pracy powinien być w miarę dyskretny i nie powinien zdominować pomieszczenia, w którym się znajduje. Najczęściej tworzymy go w sypialni lub w salonie. Każde z tych miejsc ma swoje wady i zalety. Sypialnia jest zazwyczaj najbardziej zacisznym pomieszczeniem w domu, dlatego doskonale nadaje się do pracy. Z drugiej strony jest to miejsce wypoczynku, więc sprzęt komputerowy może zakłócać atmosferę, a do tego praca do późna może być kłopotliwa dla partnera, który chce odpocząć. Salon z kolei jest miejscem dość gwarnym w ciągu dnia, biegające dzieci, włączony telewizor i przechodzący domownicy mogą skutecznie rozpraszać. Jednak salon jest zazwyczaj największym pomieszczeniem w domu i najłatwiej wygospodarować w nim miejsce do pracy.

Na co trzeba zwrócić uwagę?

Biuro rządzi się swoimi prawami, a dom swoimi i trzeba zachować między nimi równowagę. Najlepiej jeśli miejsce pracy będzie z dala od ciągów komunikacyjnych. Musi być też odpowiednio oświetlone. Nie może zabraknąć wygodnego dostępu do gniazdek elektrycznych. Na deski podłogowe warszawa warto położyć matę ochronną, która zapobiegnie niszczeniu podłogi od fotela biurowego i wyciszy hałas przesuwających się po podłodze kółeczek. Warto też pomyśleć o sposobach na izolację akustyczną miejsca pracy. Ma to znaczenie zarówno wtedy jeśli osoba pracująca często rozmawia przez telefon, ale także wtedy, gdy konieczne jest skupienie w domu pełnym domowników, na czele z dziećmi.

Oryginalne rozwiązania

Warto poszukać w internecie inspiracji na nietypowe aranżacje kącika do pracy. Fantastycznym pomysłem jest chociażby ukrycie biura w… szafie! Nie tylko nie zajmie ono dodatkowego miejsca, ale też będzie niezwykle efektownie wyglądać.